| Symy_Iulian_Nicoleta_Et_1997 a întrebat:

as dori sa aflu si eu daca sunt angajata cu carte de munca, cum pot afla?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu carnet de munca nu poti fi angaata, aceste au fost abrogate inca din ianuarie 2011.
Angajata legal esti doar daca ai incheiat si semnat un contract individual de munca si acesta a fost inregistrat la ITM, asa ca te poti interesa acolo sa afli daca ti-a fost inregistrat sau nu CIM, bineinteles daca ai incheiat si semnat unul.