| Marascu_Marius_Iulian_1989 a întrebat:

Buna ziua as dori sa stiu cum pot afla daca am carte de munca?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mergi la,, ministerul muncii,,[directia muncii]si acolo poti afla dar trebuie sa spui unde ai lucrat ultima data ca, sa ti-o gaseasca mai usor

| MrSoapte a răspuns:

Te mai poti interesa si la Casa de Asigurari de sanatate (CAS), ca sa vezi daca-ti sunt platite darile, catre ei!
Daca, da...inseamna ca ai carte de munca!
De asemenea, poti solicita (de la locul de munca), o adeverinta...pentru medicul de familie!
Astea nu se elibereaza, decat daca esti angajat cu forme legale (implicit, carte de munca)