| Khizarix12 a întrebat:

Buna ziua, aveti idee daca ca si profesor ai voie sa distribui unui film studentilor pe videoproiector sau care sunt criteriile trebuie sa fie un film mai vechi? Sau trebuie sa fie o anumita durata?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia nu inseamna distribuire. Ci expunere in scop educativ.

| sierra1 a răspuns:

"ca si profesor ai voie sa distribui unui film"

din ceea ce spui:

1 - nu l-a distribuit ci l-a proiectat
2 - din moment ce nu a obținut "profituri" din proiectia făcută, care-i problema?
3 - mie îmi pare un plus ca la oră, să vă pună și un material video (se zice că așa invățarea e mai eficientă)

| mirela2022 a răspuns:

Trebuie să ții cont ca în acel film să nu fie promovat ceva imoral. Durata și alte detalii nu au importanță.