| CatalinSev a întrebat:

Azi am cumparat o casa la tara cu suprafata la sol de 67 mp. In contractul de v- c se specifica ca imi asum toate riscurile nedetinerii informațiilor cuprinse in certificatul energetic. Intrebarea mea este: care sunt aceste riscuri si daca este vreo problema daca nu am avut acest certificat la vanzare cumparare.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Riscurile pot fi doar eventualele neajunsuri de izolare termica, ascunse suub tencuiala.
Daca izolarea termica este slaba, atunci te poa costa mai mult incalzirea la iarna.