| Bms15 a întrebat:

Buna seara. Tata a luat o mașină din Olanda, de la un parc auto. Nu a mai cumpărat niciodată și neștiind limba prea bine ...ma rog.
Mașina a ajuns in tara, iar singurele acte pe care le are este acel card (certificatul de înmatriculare, talonul practic) și asigurarea. Îi lipsește cartea mașinii și cel mai important contractul de vânzare cumpărare. Ce este de făcut? Va rog.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura posibilitate este sa obtina contract de vanzare-cumparare sau o factura de la parcul auto. Fara unul dintre aceste acte nu va putea inmatricula masina in Romania, deoarece nu va putea dovedi dreptul de proprietate asupra masinii.