| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Cum poate un minor sa retragă banii din pensia pilon 2 fără curatorul acestuia? Există vreo cale rapidă? Curatorul nu se află în țară. I-a decedat mama însă tatăl încă trăiește. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aștepți pensiahee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Am văzut că ai mai întrebat asta.Frumos din partea ta că dorești să-ți ajuți verișoara, însă de aici nu vei afla ajutor.De mâine au program instituțiile statului, băncile la care trebuie să apelezi. Până atunci îi poți scrie domnului, ți-a răspuns la una din întrebările tale https://www.tpu.ro/utilizator/scyw
ca să îți faci o idee cam cum ar trebui procedat.Este tristă și grea situația prin care trece verișoara ta, dar asta e viața, trebuie să fim tari și să mergem înainte.