| Marian_Victor_1982 a întrebat:

am și eu o întrebare legată de pensia de urmaș, anul trecut in Septembrie am terminat liceul și eu luam pensie de urmaș după tatăl meu decedat in 2012. Între timp anul trecut in Martie a decedat și mama mea, după terminarea liceului am fost înscris la o școala postiliceala între timp m-am retras de la acea școala dar mie pensia încă mi-a venit, mi-a spus cineva ca ar trebui sa dau banii înapoi pe tot anul școlar, as dori sa aflu dacă este adevărat, mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa restitui banii doar de de la data cand te-ai retras de la scoala postliceala.