| Gabriela_Vasy_2003 a întrebat:

Buna ziua! Dacă am pierdut buletinul de Italia cum pot proceda sa îl refac? Tin sa Menționez ca nu mai locuiam la adresa din buletin dar avea termen de valabilitate

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la Evidenta populatiei (unde ti-ai facut buletinul), declari pierdut pe cel vechi si urmezi procedurile cerute de ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Te duci la Politia din Italia si-l declari pierdut, dupa care urmezi caile lor legale, sa-ti scoti altul, dar cu noul contract de inchiriere, de la noua locatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum l ai făcut și prima data. Că TPU e un site romanesc, cam greu sa știm noi procedura din Italia pentru așa ceva.

| Gabriela_Vasy_2003 explică (pentru suntserios):

Te rog, dacă nu Cunoști, nu Răspunde. Poate sunt romani care cunosc. Nu e nevoie sa fii răutăcios

| suntserios a răspuns (pentru Gabriela_Vasy_2003):

Răutăcios? Realist am fost.