| Diasiatat101 a întrebat:

Daca mi-a expirat pasaportul si buletinul pot sa ma intorc in tara sa le fac? fara sa am probleme la aeroport?

3 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Nu,deoarece nu te poti identifica. Du-te la ambasada si cere o foaie provizorie ca sa te poti intoarce in tara.

| Lisiele a răspuns:

Ai nevoie de act de identitate valabil ca sa treci vama.Trebuie sa te duci la ambasada si sa faci pasaport provizoriu(pe cateva zile) pana treci vama.Altfel nu poti.

| alexacarmina a răspuns:

Nu poti trebuie sa te duci la ambasada sa iti elibereze o foie provizorie.Iti poti schimba documentele si prin ambasada.