| florin1979 a întrebat:

Cineva din familie nu este in tara, intre timp oi-a expirat buletinul (din iunie e expirat). poate fi amendata la vama la unguri cand se intoarce in decembrie/ are si pasaportul acea persoana, pasaport ce este in regula. si a2a intrebare. cat este amenda pentru buletinul expirat? ca il va face in decembrie, cand revine in tara. straight face

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

La vama se va legitima doar cu pasaportul si atunci nu va fi amendata.
Amenda o sa plateasca oricum si va fi intre 40 si 80 de lei.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate încerca să scoată o nouă carte de identitate de la ambasada Română!

| florin1979 explică (pentru onasis1961):

Sta departe de roma straight face e greu sa mearga acolo si nu are rost sa se complice daca oricum vine in tara de sarbatori tongue Multumesc de raspuns.