| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Daca o persoana, absolventa a Academiei de poliție, demisionează din sistem, din profesia de ofițer de poliție, pierde odată cu aceasta si diploma de licența obținută ca urmare a absolvirii instituției? Sau aceasta rămâne in continuare valabilă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pierde diploma de licenta dar, daca nu lucreaza perioada stabilta in contract, va trebui sa plateasca o parte din cheltuielile de scolarizare, calculata in functie de cat a mai ramas de lucrat din acea perioada.