| ___t5FX a întrebat:

Bună ziua!
Doresc în prezent să cumpăr o casă cu teren în concesiune( concesiunea este pe durata clădiri, cât clădirea este în picioare concesiunea este și ea, dacă se dărâmă casa, primăria ia terenul ), prin credit ipotecar de la alphabank, curiozitatea mea este dacă se aprobă așa ceva? A mai trecut cineva prin această situație? Mersi mult

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu aici afli raspunsul corect ci de la banca de unde vrei sa obtii creditul, fiecare banca are un regulament propriu de creditare.
Pareream mea este ca se poate aproba creditul, daca valoarea casei acopera garantia creditului.