| alexandrubt13 a întrebat:

Daca doresc sa cumpar un teren pe care il am in concesiune de multi ani si am si casa pe el sau mai exact terenul e in spatele casei ca este una din asta evreiasca il pot cumpara definitiv de la primarie? Mai ales ca unii tot in situatia mea au titlu pe aceste terenuri au dat la schimb sau au facut marsavii cu primarii de-a lungul timpului

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti cumpara doar daca terenul se afla in proprietate privata a unitatii administrativ-teritoriale.
Depune o cerere la Consiliul local, doar acesta poate aproba vanzarea.