| georgeee23 a întrebat:

Bună ziua, doresc să-mi schimb numele, dacă motivul meu este acela că numele este format din expresii indecente, ridicole, sunt scutit de legalizarea copiei actului de stare civilă și copiei din Monitorul Oficial în care se află cererea de schimbare a numelui? Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti scutit, doar ca exemplarul din Moniotorul Oficial, in care a fost publicata cererea de schimbare, trebuie depus in original, nu este necesara copie legalizata.