| Antisistem11 a întrebat:

Ipotetic vorbind... pot serviciile secrete si aici ma refer in special la sri sa șantajeze practic pe oricine inclusiv pe cei de la putere? Adică hai sa gandim pentru o clipă. Cantitatea uriașă de informații culese din interceptare trebuie să folosească la ceva si mi-e greu să cred ca ei nu interceptează si pe cei de la putere. Gen da ne ba buget mare sporește-ne puterile ca altfel scoatem interceptarile cu tine de la sertar.

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Pe oricine! Si au concurență! Sunt si cei de " dincolo " care pun presiune pentru anumite " alegeri " ca altfel nu mai
PUPAM finanțări, favoruri sau alte chestii!
Crezi ca NOI mai " alegem " ceva pe aici?
A zis cineva o vorba : NU contează CINE votează CONTEAZA CINE numara voturile! Parca STALIN il chema?
Si a mai avut o " duma " : DACA voturile voastre CONTAU NU va mai lăsăm sa VOTATI! Nu stiu daca tot Tov Stalin a zis-o si pe asta dar ambele sunt de ACTUALITATE!

| MistarGoGu a răspuns:

Oricum pooliticienii sunt MARIONETE si nu doar la noi cam pe toata planeta! Păpusi ieftine si dispensabile manevrate discret din umbra! Cum iese unul din " sir " si gândeste cu capul lui se petrec câteva chestii :
Primeste un telefon de avertizare de la papusar!
Daca nu isi baga mințile in cap pac se " aranjează " un dosar de corupție, un scandal sexual cu o " damă "
Si in cazuri extreme pe model sovietic " este sinucis " prin cădere de la geam sau balcon!
Vezi recent cazul Navalnii! Hăituit, otrăvit si trimis sa moară in gulag la cercul Polar!