| Antisistem11 a întrebat:

Cu riscul de a imi sari unii in cap îndrăznesc să intreb.se justifică bugetele serviciilor secrete? Verifica cineva Dacă ei chiar își fac treaba si cheltuie acele fonduri pe ce trebuie? Nu am nimic cu aceste servicii eu doar intreb. Unii spun ca ar trebui să se dea mai mulți bani la educație sau sanatate si sa se cam strângă cureaua la servicii dar bănuiesc că nimeni nu are curajul sa taie din bugetele acestor servicii care au devenit practic atotputernice.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat de atotputernice sunt?
daca ar fi cu adevarata atat de atotpuiternice nu ai sti tu.

| Antisistem11 explică (pentru suntserios):

Am inteles ca esti un mare fan al acestor servicii nici nu puteai sa dai un altfel de raspuns.

| suntserios a răspuns (pentru Antisistem11):

Ai inteles asta de la?

| Antisistem11 explică (pentru suntserios):

Din toate răspunsurile tale cam asta reiese nu te-am vazut niciodata critic la adresa lor. Poate ma înșel.

| suntserios a răspuns (pentru Antisistem11):

De cate ori am disctutat despre servicii?
Si de ce as fi critic la adresa lor sau de ce as fi fan cand mai mult ca sigur nu le cunoastem noi civilii nici 10% din activitate?

| Antisistem11 explică (pentru suntserios):

Nu ai discutat cu mine despre servicii ce E drept dar mereu răspunsurile tale păreau intr O direcție favorabilă autorităților.asta e tot. Dacă ma înșel scuzele mele. Bineinteles ca nu cunosc lucruri din interiorul acestor servicii dar pot bănui macar unu la suta din ce se intampla. Si da sunt atotputernice in sensul ca au puterea sa șantajeze pe oricine oricand cu cine stie ce interceptari. Poti sa negi tu asta?

| suntserios a răspuns (pentru Antisistem11):

Da tu poti sa confirmi asta?

| Antisistem11 explică (pentru suntserios):

Cum spuneam pot doar sa banuiesc.nu am voie?

| suntserios a răspuns (pentru Antisistem11):

Uite de asta eu am o directie cum ii zici tu "favorabila" pentru ca eu nu discut pe banuieli, ci pe fapte, dovezi. Daca nu am, nu banuiesc.

| Antisistem11 explică (pentru suntserios):

Inseamna ca tu chiar ai fapte si dovezi. Fie si zece la sută.