| Alexluchi20 a întrebat:

Buna ziua! Este adevarat ca China ataca Sua, din cauza ca Sua a intervenit in Taiwan cand China a atacat tara Taiwan.

23 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu lua drept realitate toate aberatiile ce apar in massmedia, deocamdata China nu a atacat Taiwan si nici SUA nu a intervenit si sa fie atacata de China.

| Alexluchi20 explică (pentru Ioandelasal):

Pai da dar și pe digi 24 S a zis care digi 24 e legit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexluchi20):

Nu spune nimic sigur, sunt doar pareri si speculatii in legatura cu o evolutie viitoare a situatiei, nu este vorba de o situatie actuala.
Se pare ca nu intelegi diferenta dintre prezent si viitor, sigur si probabil.

| darrio2007 a răspuns:

Unde drk ai vazut stirile astea? Alo, gara, trezeste-te!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai vazut tu in zatul de cafea cum China ataca America? laughing

| Alexluchi20 explică (pentru Violleta2022):

Pai si de ce spune peste tot si pe digi 24 ca china s -ar putea sa atace america

| Drimmero a răspuns:

Daca china ataca SUA isi va taia singura craca.

| Alexluchi20 explică (pentru Drimmero):

Și de ce scrie peste tot ca va ataca

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Ne-ai disperat cu "scrie peste tot că China va ataca SUA"

Arată-mi și mie unde scrie "peste tot" asta, că eu nu am văzut nicăieri și cred că citesc mai multe știri decât tine.

Hai să facem lucrurile și mai simple: Dă-mi un singur articol postat de o sursă de știri serioasă în care scrie negru pe alb "China va ataca SUA".

| Alexluchi20 explică (pentru johnnny123):

Pe digi 24 zice doar ca in caz de China. Ataca SUA chinezi vor ataca panoul comenzilor

| Drimmero a răspuns (pentru Alexluchi20):

Clickbait

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Ți-am cerut un link către un articol dintr-o sursă reputată unde scrie negru pe alb "China va ataca SUA". Ar trebui să fie simplu să găsești un articol din moment ce "scrie peste tot", nu?

Problema este că tu spui niște chestii pe care poate le-ai auzit cu o jumătate de ureche, nu le-ai înțeles sau le-ai scos din context, și faci un "telefonul fără fir" în care pe o parte se spune "măslină" și pe partea cealaltă se aude "cartof".

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Tu știi să citești? Unde scrie în articolul ăla că China va ataca SUA?
Articolul nu spune decât cum ar reacționa SUA în cazul unui atac.
Absolut nimic nou.

De la "în cazul unui potențial conflict" până la "China atacă SUA" este cale lungă.

| Alexluchi20 explică (pentru johnnny123):

Tu crezi ca China ataca SUA?

| relian a răspuns:

Tu citi ani ai ca idee? Vorba lu vileta lasa politica si rahaturile astea,ocupate de ceva la care te pricepi,citeste ceva,daca esti la scoala fa ceva teme,daca nu esti la scoala,ia o matura si fa curat pe undeva, ori mergi pe linga un riu si curata de sticle, pungi, deci e mai bun asa, dar vezi nu te du singur la riu sa nu cumva sa cazi pe acolo si cine stie ce sa mai patesti laughing
Stii ce? Mai bine joaca un joc pe PC asa cum a zis violeta si esti mai in siguranta

| Alexluchi20 explică (pentru relian):

Am 12. Dar doar vreau sa te intreb daca crezi ca china ataca sua.

| goguPatent a răspuns:

Daca China ataca SUA tu nu mai puteai scrie acest mesaj că eram intr-un plin război mondial

| Alexluchi20 explică (pentru goguPatent):

Pai si de ce spune peste tot si pe digi 24 ca china s -ar putea sa atace America

| goguPatent a răspuns (pentru Alexluchi20):

S ar putea înseamnă la tine că a făcut-o deja? Ce vrei de la televiziuni, ei vor rating

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexluchi20):

De la "s-ar putea" pana la "China ataca Sua" cum ai scris tu, sunt diferente de la cer la pamant!
_s-ar putea vreodata... sau poate niciodata

| Alexluchi20 explică (pentru Violleta2022):

Tu ce crezi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Eu cred ca tu nu intelegi ce citesti si dai o interpretare eronata la asemena subicte.
Sfatul meu este sa nu te mai implici in politica si alte subiecte care te depasesc, limiteaza-te la literatura, la gamming sau ce te pasionaeaza.