| 2Low a întrebat:

Guvernul/Hotii a/au stabilit data ţintă pentru aderarea României la zona euro(1 ianuarie 2019).Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine ca s-a stabilit o tinta, totdeauna este bine sa-ti fixezi un scop si sa faci ce este nevoie pentru atingerea lui.
Ca data este realista sau nu este o alta discutie si nu stiu daca o sa indeplinim toate conditiile necesare, mai ales cele privind convergenta reala.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa fie rau, asa cum a fost si pentru restul tarilor. Preturile se vor rotunji la limita de sus, salariile la limita de jos

| sublime89 a răspuns:

Nu e nimic sigur. Asa s-a spus si despre aderarea la Schengen, si uite ca inca n-am intrat.

| Melcul a răspuns:

O sa fie o harababura totala.Sa speram ca nu ajungem ca Grecia.