| Ovidiu_Soponaru_1975 a întrebat:

Buna ziua lucrez intr-o firma si am poprire pe salar din 30.03. 2015 iar firma nu a achitat banii pentru banca. Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca firma a ti-a retinut suma lunara poprita si nu a virat-o la banca va trebui sa instiintezi banca si apoi nu mai este problema ta, este problema firmei ca nu a executat intocmai poprirea, respectiv ca nu a virat banii la banca.
La fel, este tot problema firmei, daca nu a respectat poprirea, desi era obligata sa o execute.

| Ovidiu_Soponaru_1975 explică (pentru Ioandelasal):

Buna ziua. Eu am terminat cu poprirea au dreptul sa imi mai opreasca din salariu? Ms

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ovidiu_Soponaru_1975):

Daca ti-au retinut intreaga suma poprita atunci nu mai au voie sa-ti retina vreo suma in continuare.