| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua lume. Ma prins poliția la piata ca vindeam mere si mi-a dat o amenda de 5 mil. Si m-a amenințat ca daca nu platesc amenda in 24h pot face închisoare între 1 si 3 ani. Va rog sa ma ajutati, sunt disperat, ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Platesti amenda sau daca faci contestatie in functie de ce decizie ia judecatorul la tribunal scapi de puscarie si muncesti in folosul comunitatii sau platesti treptat amenda.

| VadTot a răspuns:

Unde vindeai mere?

| neutrino a răspuns:

Fa o contestatie!

| Wehrmacht a răspuns:

Tot nu inteleg de ce ti-a dat amenda...

| Saveluc a răspuns (pentru Wehrmacht):

Cat de greu este sa intelegi? Din pacate nu am cum sa iti desenez

| Wehrmacht a răspuns (pentru Saveluc):

Chiar te rog sa-mi faci un desen in care sa-mi desenezi daca aveai toate actele-n regula sau nu.
Am spus ca nu inteleg de ce te-au amendat daca tu doar vindeai mere.Au spus ca te-au amendat doar pentru ca vindeai mere sau mai exista si alte "detalii neimportante"?

| CatalinaAdela a răspuns:

Plateste amenda, e cel mai bine.