| Mi7899 a întrebat:

Buna ziua! Mi-a fost retinut permisul pentru ca mi-a iesit pozitiv thc ul, trebuie sa astept rezultatele la analize sa merg la tribunal sa primesc termenul pentru care trebuie sa astept sa iau din nou permisul, intrebarea mea este ce se intampla daca nu predau permisul? Nu-l mai gasesc … o sa-mi cauzeze in fata judecatorului?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca l-ai pierdut va trebui sa soliciti un duplicat si vei dovedi ca nu l-ai putut preda din cauza pierderii.
Nu are ce sa-ti cauzeze in instanta, pierderea nu este un act intentionat din partea ta.

| StoicAnalysis a răspuns:

O sa astepti aproximativ jumatate de an pana sa se solutioneze treaba. Tester-ele astea antidrog ale politiei sunt de rahat. iti depisteaza ca fiind pozitiv de droguri si daca ai luat paracetamol. In cazurile in care te pune politistul sa faci testul ala, trebuia din start sa refuzi testul si sa mergi cu ei direct la analizele de sange. In felul asta nu mai aveai permisul suspendat si se rezolva problema.