| stineaalbert a întrebat:

Buna ziua, poate un minor de 15 ani sa călătorească neînsoțit de un adult cu WizzAir? Ruta:
Romania-Cipru
Cipru-Romania

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un minor, cetatean roman, nu poate calatori neinsotit in strainatate, are nevoie de declaratiile ambilor parinti si un insotitor major.
Sigur ca drept insotitor major poate fi desemnat si personalul de bord de pe avion, toate companiile aviatice pe rute din Romania in strainatate asigura acest serviciu, unele gratuit si altele cu o mica plata.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti calatori neinsotit
insa companiile aeriene ofera acest serviciu de insotire minor contra cost.

| trisxx3 a răspuns:

Normal ca nu