| Tudor_2273 a întrebat:

Buna ziua/seara:

Deci cumpar o masina SH care apare ca inmatriculata in RO - ce mai am eu de platit ca taxe? Cam cat ma costa schimbarea placutelor etc. Multumesc pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cand a fost inmatriculata in Romania. Daca a fost in perioada 2007-2011 nu vei plati taxa de poluare si te va costa cca 100 lei.
Daca a fost inmatriculata in alta perioada va trebui sa platesti taxa de poluare conform L.9/2012.

| tudorviorel a răspuns:

Daca este dupa 2007 te costa taxa rar 110ron asigurare pe 6 luni 120ron taxa numere 40 ron sau 60 preferentiale asta la un motor 1600 cm daca este pina in 2007 te as sfatui sa mai astepti un pic.