| Bellor a întrebat:

Sotia este din republica moldova are carte identitate romana..pentru a face si la baiatul ei care este dintr o relatie anterioara si are varsta 18 ani. carte de identitate romana el se afla in rep moldova..multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca si fiul ei are cetatenie romana si se isi stabileste domiciliul in Romania atunci poate obtine carte de identitate romana.

| doctorandus a răspuns:

Dupa 18 ani e adult, asa ca trebuie sa urmeze singur procedurile (daca nu-i handicapat).

| RusCristian a răspuns:

Dacă fiul dânsei are 18 ani împliniți, pentru mai multe informații cât mai corecte se poate prezenta la Consulatul României din Chișinău. Dacă fiul dânsei se află în România, vă puteți informa la un Consulat al Rep. Moldova din România sau la Ambasada Rep. Moldova din București!