| GreEnMinD15 a întrebat:

Sunt din Republica Moldova,dar am cetățenie română si carte de identitate, de asemenea. Anul acesta am absolvit liceul si am dat BAC-ul în Republica Moldova. Am vrut sa intreb ce este un atestat CNRED si dacă trebuie să îl am? De asemenea dacă mă înscriu la o universitate din România, de exemplu tind spre UBB din Cluj, ma încadrez în categoria "absolvenți de liceu cu diploma de bacalaureat 2019" sau "absolvenții cu diploma în altă tară"? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Diploma ta de bac NU e se România deci "absolvenții cu diploma în altă tară"

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat