| Summerismine a întrebat:

Stie cineva care a fost la Poarta Alba sa viziteze un detinut... daca se poate sta la masa cu respectivul adica sa-l poti atinge sau e un geam si nu se poate atinge detinutul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti sa interactionezi fizic cu persoana incarcerata.

Pentru a vizita pe cineva suspus detentiei, ori pentru pachet, exista obligatia ca vizitatorul sa isi faca programare telefonic ori prin e-mail, sau direct la sediul Penitenciarului Poarta Albă, în timpul programului de lucru al sectoarelor responsabile de acordarea drepturilor la pachet şi vizită.

http://anp.gov.ro/web/penitenciarul-poarta-alba/programare-vizita

| Summerismine explică (pentru anonim_4396):

Da, asta stiu cu programrea..Eu auzisem ca nu lasa atingerea detinutului...si ca vorbesti printr-un geam la telefon

| anonim_4396 a răspuns (pentru Summerismine):

Asta se intampla numai la cei periculosi si care se presupune ca prezinta un pericol pentru cei din jur.

| Summerismine explică (pentru anonim_4396):

E vorba de evaziune fiscala, nu cred ca prezinta vreun pericol nu?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu avem pe aici pe nimeni la puscarie.vezi tu acolo.