Întrebare recomandată | SdioneL a întrebat:

Stiti cumva unde trebuie sa reclam repararea unui drum public dintr-un oras? La Primarie sau ceva administratie publica? In Brăila m-ar interesa.

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

In teorie la primarie. In practica nicaieri, pentru ca nu se va face nimic.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La primărie.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca acea portiune de drum poate pune viata in pericol participantilor la trafic, atunci poti anunta autoritatile.

| gigite a răspuns:

"unde trebuie sa reclam repararea unui drum public dintr un oras? din Brăila"? - numai autoritatilor bugetare, carora li se falfashie! Mergi inainte, pe drumul tau...