| Rama89 a întrebat:

Buna ziua! Te poti pensiona pe caz de boala fara sa fi cotizat deloc la stat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti pensiona dar poti primi indemnizatie de handicap, daca esti incadrat intr-un grad de handicap in urma bolii.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă ai o boala ce îți îngrădește puterea de munca, probabil iei o pensie dar mult prea nesemnificativa.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu ai cotizat deloc la stat înseamnă că nu ai lucrat niciodată cu forme legale. Și atunci de la ce te pensionezi?

| ReddY25 a răspuns:

Probabil

| Yuoia a răspuns:

Nu.
Nu te poti pensiona de nici un fel.

| blackann a răspuns:

Probabil o sa-ti dea 200 ron pe luna.

| Ree07189 a răspuns:

Nu trebuie sa cotizezi dar cred ca dacă ești bolnav de mic iei o indemnizație de handicap