| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua TPU!
Am o intrebare pentru un prieten.
El vrea sa isi ia o masina si are 18 ani, dar pretul la RCA este prea mare pentru un incepator si vrea sa stie daca este posibil sa treaca masina pe numele unei persoane in varsta pentru a costa mai putin RCA ul, dar acea persoana nu deține permis auto. Este posibil sau trebuie sa il treaca pe numele unei persoane cu permis? Si daca trebuie de la o persoana cu permis mai are o ruda care are permisul expirat de foarte mult timp, merge si in acel caz?
Ofer funda

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu trebuie sa ai permis ca sa detii o masina pe numele tau

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pretul la asigurare prea mare? In acest caz, NU ISI PERMITE DETINEREA UNEI MASINI! Bicicleta ce are, pute? E pentru saraki, da, stiu...

| sweetys a răspuns:

Eu am trecut masina pe numele mamei, nu are permis, si in acte am fost trecuta ca co proprietar, sau ceva de genul. In decembrie s-a intamplat, deci destul de curand