| EtherealB a întrebat:

Buna ziua, trebuie sa intocmesc o fisa a postului pentru medic dermatolog dar care are si functia de administrator al SRL-ului. Intrebarea mea este, fisa postului trebuie sa contina si date despre activitatea sa de administrator al SRL-ului sau este suficient sa contina date pentru calitatea de medic specialist?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz nu cred ca este nevoie de fisa administratorului, dar nu m-a interesat acest domeniu si un raspuns corect primesti de la Colegiul Medicilor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca doctorul lucreaza ca salariat al SRL.
In acest caz vei intocmi 2 fise: una pentru calitatea de administrator si a doua pentru calitatea de salariat ca medic dermatolog.

| EtherealB explică (pentru Ioandelasal):

E pentru Colegiul Medicilor, unde trebuie specificate fisele postului, citez" fişele de atribuţii ale posturilor; obligatoriu semnate şi parafate de medicul angajat/ colaborator şi având semnătura şi ştampila administratorului sau medicilor asociaţi (prin care se respectă competenţa profesională specifică fiecărei specialităţi ori competenţa medicală, precum şi independenţa profesională şi dreptul de decizie al personalului medical );". In continuare este necesara si o fisa de administratie? Va multumesc tare mult pentru raspuns.

| Ioandelasal a răspuns (pentru EtherealB):

In acest caz nu cred ca este nevoie de fisa administratorului, dar nu m-a interesat acest domeniu si un raspuns corect primesti de la Colegiul Medicilor.