| bizo95 a întrebat:

Bună Ziua tuturor am și eu o problema am un vecin oltean venit din Oltenia de langa București de pe lângă Teleorman eu locuind în Ardeal si vecinul acesta este căsătorit cu verisoara mea ei locuiesc in cladirea din spatele casei mele adică casa lor și au iepuri animale dar nu au lucerna au doar iarba care o tunde gen gazon o tunde de vreo 2 ori pe săptămână dar nu are ce tunde așa sa revenim la subiect eu am lucerna in gradina si un gard facut e îngrădita gradina problema e că vecinul fura cam orce de la țiglele de pe Șură pana la lucerna din gradina eu nu l-am vazut acum dar am observat vine in gradina sa fure ziua pregătit se uuta prin jur vede ca sunt în gradina se preface ca lucrează ceva și repede nerge inapoi in curte ei au caine metis il lasa liber si in gradina si pe strada eu am caine dd rasa dar îl țin doar în curte nu are acces la gradina problema este că el tot fura și nu știu ce masuri as putea sa iau ca să i l potolesc definitiv una e sa ceri alta e sa furi

Răspuns Câştigător
| PlayerE7 a răspuns:

O camera de filmat (nu e scumpa și e destul sa îl prinzi în fapt o data) ii arăți filmarea și ii zici ca te duci la politie și dacă tot nu se potolește pana la urma depui reclamație. Nu trebuie tolerat un astfel de comportament.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Rezolvi pe cale amiabila, altfel instalezi un sistem de supraveghere video si depui plangere la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si zici ca ai pus gard sa separe teritoriile voastre? Pune zavoare la poarta daca ai si poarta pe acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| ValentinBa a răspuns:

Acționează-l în instanță pe cale civilă ori montează-ți camere video de supraveghere sa îl prinzi in fapt și îl denunți la poliție. Cu bine.