| Georgiana1620 a întrebat:

Buna ziua. Un prieten este la scoala de politie si anul trecut a avut probleme cu legea, mai exact are un dosar care este trimis acum pentru renuntare de catre procuror pentru detinerea de materiale pirotehnice(petarde). In cazier nu are nimic dar se poate afla si sa se ajunga la exmatriculare?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă procurorul închide dosarul nu sunt probleme.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca procurorul dispune renuntarea la urmarirea penala nu va avea nimic in cazierul judiciar.
Sigur ca se poate afla ca a fost urmarit penal si depinde de scoala de politie daca va lua sau nu vreo masura impotriva lui. Parerea mea este ca ar fi bine sa anunte el scoala dupa ce primeste actul de renuntare.

| Georgiana1620 explică (pentru Ioandelasal):

Procurorul a dispus renuntarea si si-a luat avocat, are in cateva zile procesul