| coz a întrebat:

Sunt minor si vreau sa bat un tip care mi-a facut niste probleme in trecut si nu mai suport. Nu suntem in aceeasi scoala. Ce pot patii daca face reclamatie la politie? exmatriculare, dosar penal, scoala de corectie etc?

3 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Mi se face sila cand vad oameni ca tine fara suparare.Tu numai cu bataia crezi ca poti rezolva problemele? Gaseste alta solutie mai omeneasca si mai putin 'salbatica' discuta cu tipul pe un ton hotarat sau pune un major sa discute cu el fara bataie asta-i clar. Daca procedezi asa nu va mai trebui sa iti faci griji cum vei fi pedepsit.Ce poti castiga daca il bati? Iti zic eu ce nimic! tipul se va vindeca iar tu vei suporta pedeapsa si poate tipul se va si razbuna si vei lua si tu bataie.Peace!

| Cleopa a răspuns:

Mai baiatule, fii calm si lasa bataia deoparte. daca iei tu bataie in locul lui? doar nu esti jackie chan! ti-a facut probleme in trecut.ok. cam toti oamenii au pe cineva care le face probleme asa ca nu mai fi asa nervos! daca il bati la scoala te pot exmatricula si te pot trimite la scoala de corectie...dosar penal primesti doar daca esti major din cate stiu eu. totusi, arata-te indiferent!

| SpectraVinghtLitshtank a răspuns:

Nu conteaza ce pedeapsa primesti, doar intoarcei spatele si lasa-l in pace (asa fac oameni mai destepti)
Faptul ca ti-a facut probleme in trecut, nu este un motiv sa te ei de el.
Poate ca o sa aiba nevoie de tine, iar tu o sa-i intorci spatele (crede-ma asta iti da multa satisfactie). Asta e sfatul meu, adica sa-l lasi in plata Domnului.