| aallyynnaa a întrebat:

Unde as putea merge sa fac o plangere angajatorilor pentru ca nu imi dau banii pentru concediul de odihna? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) in prealabil si apoi la tribunal. Vezi ca daca esti angajata esti scutita de taxa de timbru si taxa judecatoreasca. Daca-ti dai demisia trebuie sa platesti.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate șefii tăi ti au dat concediu fara plată, tu uita te sau intreabă ti șefii, ca daca le faci plîngere si tu nu ai inteles exact atunci seful te poate da afara, înainte sa faci orice fel de plîngere stai de vorba cu șeful/șefa ta si află de la ei exact cum au stat lucrurile.