| LorennaAKAPatruSapte a întrebat:

Vreau sa trimit unei persoane arestate in alta tara o scrisoare. Ce trebuie sa striu la destinatar..numele persoanei respective, tara, orasul strada si numele penitenciarului?
Daca el vrea sa-mi raspunda inapoi ii vor da cei din penitenciar hartie, plic, pix? Sau ii trebuie bani pentru asta?

5 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Daca este inchis intr-o tara mai dezvoltata cu siguranta va primi hartie, pix etc. si va putea sa trimita scrisoarea si fara bani...

| LorennaAKAPatruSapte explică (pentru ABCD122):

Este vorba de Austria. Are nevoie de bani? Eu ii pot trimite?

| ABCD122 a răspuns:

Nu are nevoie de bani, poate raspunde fara probleme si da: tu ii poti trimite, insa ai grija ce ii scrii caci toate scrisorile sunt verificate.

| Scripcaru_Valeria_1996 a răspuns:

Nu are nevoie de bani, poate raspunde fara probleme si da: tu ii poti trimite, insa ai grija ce ii scrii caci toate scrisorile sunt verificate.

| LorennaAKAPatruSapte explică:

Stii si daca as putea sa-i trimit o poza?