| BiancaDenisa a întrebat:

Vreau sa trimit o scrisoare prin posta si vroiam sa va intreb cum e faza cu confirmarea de primire. Se poate duce scrisoarea acasa? Si daca nu e nimeni acasa, cate zile se revine cu scrisoarea? Si trebuie neaparat semnata confirmarea de cea care e scrisa pe plic la destinatar? Si inca ceva... Daca o trimit fara confirmare, ajunge? Mi-e teama sa nu se piarda, din cauza asta as vrea sa o trimit cu congirmare, insa nu o trimit oricui si nu stiu cat de comod va fi pt acea pers sa apara cineva la usa si sa trebuiasca sa semneze. E persoana publica. Si daca nu am nr de apartament, se descurca si cu numele de la destinatar? Nu stiu cum arata imobilul, posibil sa fie doar ea acolo si sa nu fie apartament...insa am nr, strada si sectorul. Va rog, cat mai multe informatii sunt folositoare. Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca acea scrisoare e foarte importanta pentru tine, eu zic sa trimiti RECOMANDATA! Destinatarul va semna cand postasul se va prezenta.Iar daca nu este acasa ii va lasa o hartiuta in care este anuntat si trebuie sa prezinte la posta.Trimiterea este pastrata la posta 10 zile dupa care este trimisa la expeditor
Ma gandesc ca se poate si numar de apartament, postasul se va descurca, in general cunoaste locatarii, mai ale daca zici ca e persoana publica!