| Mikioaja a întrebat:

Bună, vreau sa trimit o scrisoare unei persoane în Spania din România, însă stiu doar orașul unde locuiește, numele persoanei si numarul de telefon. Merge sa pun doar astea?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Que va hijo - esa carta no llega a ninguna parte. Puede que vuelva a tu casa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu merge.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merge. Poștașul merge la adresa scrisă pe plic. Pentru un leu pus pe un timbru nu se apucă el să dea telefoane, nici nu are voie să facă asta.

| Mikioaja explică (pentru sadrian46):

Ma gândeam ca poate persoana de la posta poate suna persoana respectiva sa se prezinte la posta ca a primit ceva...

| sadrian46 a răspuns (pentru Mikioaja):

Repet. Oriunde
în lume poșta lucrează după regulamente și protocoale. Nu va face asta.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela000ela a răspuns:

Daca ai nr de telefon, nu e mai simplu sa-l intrebi aceste date? asa, nu mai pierzi timp pe aici...

| Mikioaja explică (pentru mihaela000ela):

Asta e ideea, nu voiam sa stie, voiam sa fie surprins