| Girly97 a întrebat:

Ca roman care va intra curand pe piata muncii o data cu inceperea primului loc de munca, cand voi avea dreptul la concediu de odihna si medical?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concediul de odihna il vei primi conform programarii sau intelegerii cu angajatorul, de regula pana la sfarsitul anului cand incepi munca.
Indemnizatie de concediu medical trebuie sa primesti numai de la angajator, fara ca acesta sa o poata recupera de la CASS (Casa de Asigurari Sociale de Sanatate), pana faci 6 luni de la angajare, dupa aceea indemnizatia se suporta de CASS.