| Andrei123w a întrebat:

Ca sa lucrezi ca minor (17 ani) de ce acte vei avea nevoie pentru un job par-time?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 16 ani te poti angaja singur, asa ca ai nevoie de cartea de identitate si fisa medicala.

| Andrei123w explică (pentru Ioandelasal):

Doar de buletin si fisa medicala voi avea nevoie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei123w):

Sigur, banuiesc la la aceasta varsta n-ai nici o calificare, daca ai avea ar trebui si actul de calificare.

| Andrei123w explică (pentru Ioandelasal):

Pai si daca e sa mi ceara un cv? si eu nu am mai lucrat pana acum nicaieri?

| Andrei123w explică (pentru Ioandelasal):

Citisem undeva ca iti trebuie si certicatul de nastere, asa e? si de ce?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei123w):

In mod sigur nu-ti vor cere CV, la varsta ta, fara sa fi lucrat si fara sa ai vreo calificare n-ai ce scrie in CV.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei123w):

Nu este neaparat nevoie de certificatul de nastere. In orice caz vei afla acolo unde te angaezi, fiecare firma/institutie poate avea cerinte diferite, asa ca nu vad de ce-ti faci atatea probleme. Fa-ti probleme sa-ti gasesti un loc de munca, care sa-ti convina, aceasta este important.

| Andrei123w explică (pentru Ioandelasal):

Momentan imi convin majoritatea ""laughing vreau sa mi fac si eu banii mei de buzunar, sti ce zic?
Si plus joburile astea pe viitor nu ar intra in cv :?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei123w):

La o angaare ulterioara sigur ca poti sa treci ca ai mai muncit si ce anume. Acum n-ai ce sa treci.

| romeo78 a răspuns:

Acordul scris al părinților! Restul, actele necesare pentru o angajare, inclusiv fișă medicală!