| anonim_4396 a întrebat:

Ca să susțin proba teoretică auto adică sala a doua oară mi s-a spus că pot după 16 zile dar acestea trebuie să fie obligatoriu lucrătoare? Sau aș putea să dau cumva mai devreme?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de 15 zile este in zile calendaristice (intra toate zilele lucratoare si nelucratoare) si calculat pe zile libere, respectiv nu se socoteste ziua cand incepe si ziua cand se sfarseste, asa ca, de fapt, poti sustine examinarea abia incepand cu ziua 17.