| 01justin a întrebat:

Salut.As avea si eu o intrebare:daca nu iau proba teoretica a examenului de la politie, in cate zile o pot da din nou? Si ce mai trebuie sa platesc daca dau a doua oara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010 te poti prezenta pentru reprogramare numai dupa cel putin 15 zile, citez:
"ART.12.(1) Candidaţii declaraţi respinşi se pot prezenta în vederea programãrii pentru o nouã examinare numai dupã o perioadã de cel puţin 15 zile de la data declarãrii ca respinşi, dar nu mai târziu de un an de la absolvirea cursurilor."

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Trebuie sa platesti iar taxa de examinare de 5 lei si sa te prezinti pentru reinscriere dupa minim 15 zile, dar in ziua cand se implinesc 15 zile poti numai dupa ora 12 nu este prevazut in legislatie dar asta este procedura la politie!

| alessia5158 a răspuns:

1. @Ioandelasal ti-a raspuns dupa cate zile poti sa mergi pentru o noua reprogramare a examenului
2. se plateste o taxa de examen de 5 lei (cred ca, la orice oficiu postal )
Succes la examen!

| hummer24 a răspuns:

Nu nu, odata o dai si daca pici gata, dai la anul din nou, adica te inscrii din nou si faci analizele etc etc iei totul de la capatwinking asta e naspa

| tymy1718 a răspuns:

Uite inca un politai prost. rolling on the floor