| Adrian4759 a întrebat:

Cam de la ce distanta, pe drum drept, te prinde radarul?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt 4 modele de radare.
- Sunt cele care te prind doar in momentul in care treci pe langa ele.
- Sunt cele made in Romania care te prind de la o distanta de 27 de metrii;
- Sunt cele dupa motocicletele de politie care te detecteaza de la 50 de metrii;
- Sunt cele zise noi care te pot detecta de la o distanta de 125 de metrii dar iti fac poza de la o distanta mult mai mica bine inteles!

2 răspunsuri:
| Facese a răspuns:

Depinde de radar, deaorece sunt radare mai vechi, dar sunt si mai noi franceze. Cele simple si mai vechi sunt cam de la 35m... cele noi 55m. Fundawinking

| Adrian4759 explică (pentru Facese):

Daca te-ar prinde de la 55 de metri laughing, n-ai mai primi amenda, pentru ca tu i-ai vedea de la 2-300 de metri si-ai avea timp sa franezi!