| Adyr0 a întrebat:

Cand credeti ca va izbucni razboiul dintre Iran si Israel? Credeti ca acest razboi poate fi un "ton" pentru cel de-al 3-lea Razboi Mondial? Care credeti ca vor fi consecintele unui razboi de-o asemenea importanta? Nu dau funda

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu. Un al treilea razboi mondial cu folosirea arsenalului chimic si nuclear va duce probabil la sfarsitul speciei umane, nu si a vietii pe Tera.

| myrazvy a răspuns:

Posibil sa izbucneasca si cel de-al treilea razboi mondial, noi nu avem arme si muniti, dar avem tinte bune! pacat ca suntem oameni

| vasiledumitru a răspuns:

Daca va fi razboi intre Iran si Israel atunci acel razboi va fi regional nu mondial, poate va intervenii Siria pentru Iran dar in rest Israel ii va distruge(cu ajutor american si european).

| dhraqull a răspuns:

Neamtul ala era Einstein, si da, al doilea razboi mondial a lasat Europa in ruine, si ei nici macar nu erau asa avansati tehnologic.Al treilea razboi mondial o sa distruga lumea pe care o stim.Am zis.

| dhraqull a răspuns:

Neamtul ala era Einstein, si da, al doilea razboi mondial a lasat Europa in ruine, si ei nici macar nu erau asa avansati tehnologic.Al treilea razboi mondial o sa distruga lumea pe care o stim.Am zis.
Dar apropo, nu cred ca va da tonul, pentru ca nu sunt in Europa si nu sunt intelesi cu nimeni niciunii sa ii sustina in caz de razboi.Asa ca se bat iar intre ei.

| Cretzule a răspuns:

Un razboi nuclear ar duce la distrugerea lumii pe care o cunoastem.

| FreakyFred a răspuns:

Mersi ca ai zis ca nu dai funda ca aveam de gand sa raspund!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul inceput dela o grenada si un monarh aruncat in aer, al doilea de la un oras sau regiune poloneza, al treilea incepe de la petrol gaze Iranul fiind al doile stat din lume cu cele mai mari zacaminte de gaze naturale si al trei lea cu petrolul e normal sa-l atace americanii imperialisti care nu mai au niciun fel de resurse de petrol si gaze la ei acasa. Dar nu aici vor sa ajunga e altceva mai tare UITATIVA PE HARTA LUMII CU TOTII MAREA CASPICA SI DEFAPT SE URMARESTE MAMA RUSIA DAR PE OCOLITE FRATILOR UITATIVA PE HARTA REPEDE O SA vedeti ca Irakul este in fata Iranului iar in spate este Afganistanul trebuie atacat iranul c-a sa poata trage conductele cu petrol din caspica. mai sunt rezerve de petrol pentru cel putin 500 de ani acolo. Acum a-ti inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa stim cand trebuie sa ne uitam in calendarul satanic al NOM. Acela contine timline-ul tuturor nenorocirilor care trebuie sa se abata. Petrolul? Uraniul imbogatit? Minciuni! Iran si Irak, tari cu importanta biblica. A uitat cineva asta? Manadlina Manole a fost asasinata de ziua Frantei? Ce conjunctii astrale guverneaza ziua Frantei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate crizele economice s-au terminat cu războaie. Un război "uniformizează" structurile economice, schimbă graniţele, schimbă echilibrul de putere, creşte preţul petrolului (se estimează că va ajunge la 200 dolari pe baril, este enorm iar industria şi viaţa va fi grav afectată) şi multe alte consecinţe care acum sunt greu de prezis.Este o chestiune de timp până va începe războiul din Iran,(cei mai mulţi specialişti spun că va fi în septembrie 2010, cel mai târziu în octombrie) care va duce la un război în Coreea de Nord, o ţară cu focoase nucleare şi care va riposta în mod cert în cazul unei intervenţii americane.Iranul este o ţară "rezistentă" la război care nu va ceda aşa de uşor, amintind de Japonia unde tot din cauza puterii cu care se opunea americanilor, s-a lansat o bombă nucleară pentru a o oprii.Probabil că la fel se va întâmpla cu Iranul, care este un "fel" de Japonia.Planeta va "arde" pur şi simplu.Nu degeaba calendarul mayaş termină în 2012...Toţi îi consideram "nebuni" pe mayaşi dar vedeţi că nu sunt chiar aşa de proşti.Vedeţi ce simplu se poate declanşa un război mondial!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 noiembrie 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil in 2011 la inceputul anului, eu cred ca poate fii un icepu deal 3 razboi modial deoarece sa tinem cont ca rusia cumpara material pentru bombe nucleare din iran, un razboi de o asmene importanta consecintele poate fii dezastroase si ne-ar putea afecta pe toti in primul rind cu incalzirea globala criza finaciara si cu toate intr-un cuvint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt, nu stiu

| Iubesc Limonada a răspuns:

Unii oameni spun ca al 3-lea razboi mondial a inceput pe 11 septembrie 2001 odata cu distrugerea Turnurilor Gemene.

| Loredana_4793 a răspuns:

Povestea profa mea de istorie, ca auzise de la un om care a supravietuit celui de ala doilea razboi mondial, era un neamtz.Omul spunea asa:"Ca nu stie sigur cum va fi cel de al treilea razboi mondial dar stie cum o sa fie al patrulea, numai cu pietre si cu betze", de aici rezulta ca cel de al treilea razboi mondial va fi un dezastru!winking