| IonutGaby a întrebat:

Credeti ca va izbucni cel de-al Treilea Razboi Mondial?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza ruşilor intraţi în Ucraina? Mă oameni buni, cum naiba vă puteţi lăsa păcăliţi atât de uşor de mass-media? Păi americanii intră şi fac prăpăd în Siria, Afganistan, Iran şi eu mai ştiu unde, şi marea problemă mondială e că intră ruşii în Ucraina?!

Nu, bă, nu va izbucni al treilea război mondial. Cel puţin nu acum. Şi nu mai fiţi atât de entuziaşti în a răspunde "da", că dacă e să-nceapă şi România intră în vizorul vreunei părţi beligerante(ceea ce e foarte probabil să se întâmple) o să ajungem să fim slugile altor ţări oficial, nu cum suntem acum, ca membre NATO şi UE.

25 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Lumea este in general guvernata de cretini insetati de putere...dar nu, nu cred ca totul va degenera atat de puternic in Ucraina.

Totul este mult prea mediatizat, iar situatia este neclara din orice punct in care ai privi.

Avand in vedere ca jumatate din tara se declara pro Ue si celalata pro Rusia...probabil ca o sa iasa un razboi civil.
Dar nu cred ca lumea o sa faca din nou greseala unui razboi mondial....in final nimeni nu castiga

| Wehrmacht a răspuns:

Revolta in Urcraina, se implica Rusia si gata e al Treilea Razboi Mondial? Daca asta ar fi logica atunci ar fi trebuit sa fie sute de razboaie mondiale in istorie.
Da' in 89 de ce nu s-a pornit WW3? Chiar sunt invidios.Adica ce-au aia mai special ca noi frate?
Si de ce nu se porneste WW3 si datorita luptelor in care mor mereu soldati ca au dat cu masina peste nu stiu ce bomba sau le-a fost livrata la baza? Adica acele chestii sunt mai grave decat ce e prin Ucraina.
Diferenta? N-a spus nici un idiot pe la TV despre un posibil razboi mondial datorita acelor lucruri care se intampla acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu prea cred ca mai e mult pana incepe

| xBya a răspuns:

Da, cand o sa fie asa multi oameni/m2 incat o sa ajunga sa se bata pe o guma de mestecat la mana a 2 a. Si crede`ma, ca la modul in care creste populatia, n`o mai fi mult.

| IonutGaby explică (pentru xBya):

Asta credsi eu, totusi Crimea este doar un pretext pentru Rusi,(cum a fost si in Primul Razboi Mondial uciderea printului austro-ungar) pentru a incepe razboiul.

| xBya a răspuns (pentru IonutGaby):

Eu nu prea cred ca`s asa inconstienti incat sa ajunga pana acolo. Dupa parerea mea, oamenii au depasit faza aia in care neglijeaza toate celelalte aspecte, cum ar fi urmarile, pentru ca sa obtina ce vor si recurg la razboi. Si ma gandesc ca iau in calcul si daunele fatale, zic eu, pentru toata lumea.

...Sau poate le supraestimez inteligenta.

| IonutGaby explică (pentru xBya):

Se vor inplica cat pot dar nu vor reusi sa rezolve situatia.

| xBya a răspuns (pentru IonutGaby):

Nu poti sti cu siguranta.

| IonutGaby explică (pentru xBya):

Da nu pot sti dar imi imaginez cam cer ar fi.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Al 3-lea razboi mondial e pornit de mult timpwinking

| Duucu a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Ba nu, nu e.Eu văd că unele țările încă își duc bine traiul, fără militari și tancuri.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Duucu):

Nu ma refeream la un razboi cu forte armate.Ci la razboi psihologic, economic, meteorologic, etc

| IonutGaby explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Probleme economice sunt in toate tarile.

| IonutGaby explică (pentru Duucu):

In momentul de fata Ucraina nu o duce prea bine, Rusia stand cu tancurile pe ea,

| Polonic1 a răspuns:

Nu, nu va incepe.

| OsOcAr a răspuns:

Da si este foarte aproape

| Lara123 a răspuns:

In viitor, cu siguranta.

| OmuCane a răspuns:

Da, un război dintre pul.a mea și doamna mea de română

| blackq11 a răspuns:

Europa o sa se implice si nu a sa fiba nici un razboi!

| IonutGaby explică (pentru blackq11):

Nu cred ca se va implica asa mult.Rusia,America si China abia asteapta sa iti arate puterile lor in acest razboi.

| blackq11 a răspuns:

Corect

| KimMinYoung6 a răspuns:

Eu cred ca da.
recent au fost cateva lupte in Kiev...s-ar putea sa inceapa si al treilea

| IonutGaby explică (pentru KimMinYoung6):

Dumnezeu sa ne fereasca daca va incepe alt razboi..mai ales ca suntem langa Ucraina si daca se extinde pe tot globul adica sa fie unul Mondial imi dau seama ce se va intampla.

| DeleteMarker a răspuns:

Daca se incepe, imi este tot una. Imi aprind o tigara, si stiu ca eu sufer. dar ma voi uita la voi si voi spune (Voi sunteti de vina ca ati ajuns aici, Voi ati fost prostii!) Pace!

| Călyn_Călyn_1996 a răspuns:

Nu. Un razboi asa de evoluat ar putea aduce la distrugerea globului pamantesc... Voi nu ganditi?