| teknoob a întrebat:

Cand implinesc 18 ani pot sa-mi fac permis de port arma? am inteles ca trebuie justificat de ce vreau o arma neletala. Ce fel de justificatii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Justificarea consta in aratarea motivelor pentru care vrei arma, de exemplu pentru autoaparare impotriva unora care te agreseaza mereu. Numai bine!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti fac un test psihologic ca sa vada ca esti intreg la cap si apoi vei realiza un examen teoric (scris) port arma. Nu trebuie justificant. Daca ti-l cere zici ca ai nevoie sa te aperi de tigani.

| gigel68 a răspuns:

laughing cu imaginea aia la avatar nu ti-as da nici pistol cu apa. mai era un "hitman" care vroia arma (cu glont)... ce vrei sa faci cu ea? la ce iti trebuie? nu-mi permit vesta antiglont, nu-mi place sa stau in casa.
o arma presupune responsabilitate, mai multa decat atunci cand esti la volan.