| LanguageMaster a întrebat:

Când va fi depusă moțiunea de cenzură promisă de PNL?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Se crede că până la sfârșitul lunii iunie, apoi vine vacanța. Dar, dacă nu au majoritate, nu cred că o mai depun, ca să nu se facă de râs din nou. Ar fi, cred, a treia moțiune de cenzură.
Cred că mai rămâne guvernul actual, cel puțin până la sfârșitul anului!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa, iute până la vacanță, dar s-ar putea să renunțe, că dacă pică guvernul, le strică odiina binemeritată prin Costa Rica, Pene Rica, Maladive și Beline.

| AC4S4 a răspuns:

Se va depuna Marti sau Miercuri (11 sau 12 Iunie).
Se va vota saptamana viitoare (Dupa 17 Iunie).

| Cosmin86 a răspuns (pentru romeo78):

Au depus azi alta si au cu 4 semnaturi mai mult decat au nevoie. Nu vad un viitor prea bun psd-ului.