| Feri5 a întrebat:

Sunteți de acord cu moțiunea de cenzură depusă de PSD împotriva guvernării PNL-USR-PLUS-UDMR?
Întreb doar de curiozitate!

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, o gluma buna marca psd

| Feri5 explică (pentru suntserios):

Eu am specificat în textul întrebării că este doar de curiozitate, nu altceva! Nu dețin relații cu niciun partid politic din România și nici nu vreau să dețin vreodată. Din păcate, cam toate partidele care se bat pentru alegeri își fac promisiuni celebre, chiar, iar apoi, în cea de a doua zi de la alegeri, toate acele "promisiuni" se topesc...

| suntserios a răspuns (pentru Feri5):

Da ce ma intereseaza pe mine cu ce partid tii tu... eu doar mi am zis parerea despre motiune

| dinaprilie a răspuns (pentru Feri5):

Mmm..nu chiar toate se topesc. Nu am o apartenenta anume vis a vis de vreunii. Doar ca daca stai bine sa te gandesti nici pe noi "plebii" nu ne prea intereaz. De exempl, stiai ca daca suficienti oameni din Romania isi exprima vointa negativa asupra vreunei legi, act normativ, hotarare, pana si contestatii putem sa facem direct asupra vreunei decizii luate, avem sorti de izband, ca acel lucru sa ne se faca sau sa se modifice intr-un alt sens? " e multe " variabile in ecuatia asta pe care noi inca nu am descoperit-o cum au facut-o alti de prin alte tari. Unul dintre lucrurile pe care pe mine personal ma deranjeaza la ei, este faptul ca indiferent cine este la putere TOTI, TOATE partidele ar trebui sa puna unarul si sa nu se mai "certe" in motiuni, interviuri, declaratii etc etc. Se putea "fura" si altfel, ca si aia pe afara sa nu crezi ca sunt Fecioara Maria dar intoarce MAI MULT si catre populatie. Practic acum cam supravietuim, nu prea traim.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De curiozitate, mi se rupe.

| Dismally a răspuns:

Nu, e o prostie, la fel ca si guvernarea actuala...

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Cum ar arata o guvernare ok? Zi niste nume, sunt curios

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Una in care nu ai auzi de capusarea Apelor Romane cum fac cei din PNL, una in care investiile nu inseamna borduri si panselute, una in care prioritatile trambitate in capania electorala sa fie cu adevarat prioritati nu uitate imediat dupa vot, una in care nu vei mai auzi de politicieni corupti si nepotism. Gasim si nume dar nu din Romania...

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Ehh, utopii vrem toti. Eu credeam ca ai si o varianta.

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Orice in afara de PNL/PDL, nici cei din PSD nu erau atat de inconstienti sa puna idioti in posturi de conducere pentru gestionarea situatiilor de urgenta in caz de inundatii... Adica trebuie sa fie o limita si pentru nepotism.

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Pai e pentru prima data cand parte din guvern nu e nici psd nici pnl deci cum zici tu ca ai vrea...

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Nu cred ca am inteles ce ai vrut sa spui. PNL face parte din guvern, la fel si unii din fostul PDL.

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Pai ai zis citez "Orice in afara de PNL/PDL". Acum jumate de guvern nu e nici PNL nici PDL. Deci... e pe drumul ce bun pentru preferintele tale.

" nici cei din PSD nu erau atat de inconstienti sa puna idioti in posturi de conducere pentru gestionarea situatiilor de urgenta"

oare doamna Dancila iti spune ceva?

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Jumatate e prea putin pentru a vedea o diferenta. Daca iti imaginezi ca Dancila avea vreo putere de decizie te inseli big grin

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Irelevant daca a avut sau nu putere de decizie. Dar daca i se scula sa faca ceva, facea...

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Nu e chiar asa, gandeste-te ca PSD a mai avut doi premieri inainte care s-au gandit sa faca ce vor si ambii au sfarsit prost happy

| Lukasssz a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred despre asta.

| hacktek a răspuns:

Nu e treaba noastra sa fim sau nu de acord. Acesta este un instrument constitutional al opozitiei, asa prevede Legea, si PSD- ul are tot dreptul legal de a apela la acesta. Noi ne-am facut treaba mergand la vot. Treaba Opozitiei este sa critice Puterea, asa a fost si va fi intr-un stat de drept.
Personal, cred ca e doar o actiune demagogica a lui Marcel Ciolacu, sa vada alegatorii PSD-ului ca incearca sa faca ceva. Nu cunosc multe motiuni de cenzura care sa fi trecut.