| munkyfunky23 a întrebat:

Care castiga mai mult un avocat sau un medic chirurg? si cat castiga

Răspuns Câştigător
| Jeniul87 a răspuns:

Chirurgul, salariu net 600 - 1000 euro, cu tot cu spaga in jur de 4500 pe luna.
Avocatul, castiga 1000-2000 de euro, nu exista o suma fixa, daca iei cazuri si poti castiga bine.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Amândoi câștigă bine!
Nici unul nu este sărac.
Pa, pa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai bine intrebai care ia șpagă/bacșiș mai "gras". Care detin vile mai mari? Sa-ti zic ceva: depinde si de medic si de avocat. Nu toti chirurgii au clienti, nu toti sunt cautati de pacienti (unii merg ei la "vânatoare"), asa cum nici toti avocatii n-au clienti... Unii sunt slabi in meserie. Vorbele zboară, oamenii se indreapta spre cei mai buni.

| NemNUZ a răspuns:

Pai stiu ca chirurgii sunt foarte bine platiti de exemplu, unchiul meu castiga 4400 de euro pe luna dar trebuie sa te gandesti si ca la drept faci 4 ani si la medicina 10

| DIDDDEA a răspuns:

Pai depinde la ce institutie in ce tara funda?