| SSPIR a întrebat:

Trupa de interventie a Politiei Comunitare are o pregatire sub cea a politiei si jandarmeriei nu? De unde sunt recrutati? Au fost cazuri in care SPIR, DPIR sau SIAS nu au facut fata mafiotilor? multumesc anticipat

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Man - you have an obsession.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se pune problema numai pregatirii fizice ci si unei psihologii neincercate in adevarate confruntari cu chestiile astea.Pregatirea o poti dobindi dar exista acea stare de fapt caruia nu toti ii fac fata, din pacate.

| CatalinMG a răspuns:

Nu stiu daca au pregatire sub cea a politiei si a jandarmeriei, dar din ce stiu au probe fizice destul de severe atunci cand vor sa intre in politie. Fata mafiotilor ar trebui sa le faca fara probleme, numai daca nu sunt corupti. Mascatii cel putin nu au cum sa aiba adversar in mod logic