| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai profitabil job: judecator, avocat, procuror, notar sau grefier?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Venituri mai mari pot obtine avocatul si notarul dar numai daca sunt foarte buni, cunoscuti si au multi clienti.
Si judecatorul si procurorul au venituri bune, respectiv salarii, in functie de instanta la care isi desfasoara activitate - Judecatorie Tribunal, Curte de Apel sau Inalta Curte de Casatie si Justitie - si de vechime.
Grefierul are salariul mai mic decat judecatorul sau procurorul.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca e foarte bun in meserie, atunci cel mai profitabil poate fi avocatul, urmat de notar.
Grefierul castiga cel mai putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ai propriul cabinet de avocatura, sky is the limit.

| Hyperion7 a răspuns:

Judecătorul

| ReddY25 a răspuns:

Eu zic că avocat